preloader
Miejsce dla szukających relaksu w pobliżu wody i lasów - idealne noclegi na urlop! Miejsce dla szukających relaksu w pobliżu wody i lasów - idealne noclegi na urlop! rezerwacja online

REZERWACJA ON-LINE

Atrakcje w okolicy

Przyjazd
Wyjazd
1 Noc.
Wyczyść
Wybierz datę przyjazdu
Krajeński Park Krajobrazowy Teren Uroczyska znajduje się w samym sercu Krajeńskiego Parku krajobrazowego
Otaczająca bajeczna przestrzeń z dala od działalności przemysłowej, pozwala wyciszyć się i wsłuchać w otaczające odgłosy nieskazitelnej przyrody.
Krajeński Park Krajobrazowy tworzą liczne rezerwaty, ostoje leśne, pomniki przyrody doliny rzeczne, oraz ponad 100 jezior wyróżniających się krystalicznie czysta wodą.
Na torfowiskach i bagnach występują liczne rośliny chronione oraz wszelkiego rodzaju ptactwo..
W pobliskim lesie spotkać możemy nie tylko unikalne rośliny, ale także dzikie zwierzęta takie jak: jelenie, sarny, daniele i dziki.
Niezapomnianym odgłosem jaki możemy usłyszeć wcześnie rano lub pod wieczór, jest przenikliwy głos kormorana czarnego. Natomiast jesienną porą słychać tu rykowiska i gody wielu dzikich zwierząt.
Niezapomniane krajobrazy i kontakt z dziką naturą stanowią niezwykłą atrakcję dla lubiących fotografię.
Liczne szlaki turystyczne po najpiękniejszych miejscach to idealny sposób na rodzinne wycieczki.
Dodatkowym atutem są rożnego rodzaju szlaki rowerowe, piesze, kajakowe, dzięki którym możemy podziwiać otaczającą przyrodę przez cały rok.
Piaszczysta plaża miejska Pod naszym obiektem
Pod naszym obiektem ( 50m ) znajduje się piaszczysta plaża miejska, z dużym pomostem, bezpiecznym, łagodnym i piaszczystym wejściem do wody. Na terenie plaży znajdują się wiaty z miejscem na grill, oraz mały plac zabaw.
Plaża nie jest pod nadzorem ratownika.
Grzybobranie W naszych bogatych lasach otaczających Uroczysko Stuletnie lasy, idealne ukształtowanie i odpowiedni klimat, sprawia iż jest to idealne miejsce na grzybobranie. W tutejszym lesie możemy znaleźć grzyby takie jak: prawdziwki, koźlarze, kurki, kanie, podgrzybki, rydze oraz rzadko spotykany grzyb potocznie nazwany kozią brodą.
Las nie obfituje tylko w grzyby ale i w inne dary lasu tj. jagody, poziomki, jeżyny...
Wędkowanie Pobliskie jeziora to istny raj dla wędkarzy. W pobliskim jeziorze  lutowskim najczęściej można złowić szczupaka, sandacza, okonia, płoć, leszcza, lina. Łowić ryby można bezpośrednio z naszego prywatnego pomostu, lub łodzi, którą oferujemy bezpłatnie dla naszych Gości. Samym jeziorem zarządza PZW,okręg bydgoski, a zezwolenia wędkarskie okresowe dla posiadaczy karty wędkarskiej,  można wykupić bezpośrednio w sklepie wędkarskim Koło PZW nr 121 , przy ul. Jeziornej w Sępólnie Krajeńskim, lub on line www.zezwolenia.fishster.pl
Najbliższe sklepy wędkarskie znajdują się w Sępolnie Krajeńskim przy ulicy T.Kościuszki na Placu Wolności, oraz przy ul. Jeziornej. Chwyć wędkę bu grube ryby czekają !!!
Pływanie kajakiem, łódką lub rowerem wodnym Niesamowite krajobrazy, urokliwe zatoczki... Niesamowite krajobrazy, urokliwe zatoczki, czysta woda i dziewicza przyroda na wyciągniecie ręki, stwarzają idealne warunki dla turystów chcących spędzić czas aktynie. Idealnym sposobem jest spływ kajakami, łódką lub rowerem wodnym, które oferujemy bezpłatnie dla naszych gości.
Trasa przebiegać może wzdłuż kilku jezior Lutowskiego, Mielec, Dużego i Małego Smolanka, oraz jeziora Sępoleńskiego, połączonych ze sobą urokliwymi przesmykami.
Trasy rowerowe i wędrówki piesze: W okolicy Uroczyska przebiegają niezliczone trasy pieszo - rowerowe.
W niezapomniane miejsca możemy dotrzeć nie tylko na pieszo, ale dzięki naszym rowerom, które udostępniamy bezpłatnie dla naszych Gości.
Jedna z piękniejszych tras pieszo- rowerowych przebiega wokół Jeziora Sępoleńskiego o długości prawie 17 km. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, ponieważ na szlaku znajdują się liczne atrakcje oraz zaciszne miejsca z dala od codziennego zgiełku.
Ukształtowanie terenu przypodoba się turystom mniej lub więcej wymagającym aktywnie, a każdy miłośnik przyrody doceni tutejsze okolice położone na Pojezierzu Krajeńskim.
Dla naszych Gości przygotowaliśmy szczegółowe opisy i mapy pobliskich szlaków. 
Przygoda w siodle... ... przejażdzki konne w pobliskiej stajni.
Jazda konna z instruktorem w pobliskiej stajni Astra ( 12 km od obiektu- kontakt udostępniamy na miejscu), lub po sąsiedzku u Karoliny obok nazej działki nad jeziorem (ok 100m )
Rezerwuj przejażdzkę jak tylko zaczniesz pobyt... Mają wzięcie!!!
Aquapark Chojnice: Spragnionych wodnego szaleństwa
Spragnionych wodnego szaleństwa na basenach i zjeżdżalniach, zapraszamy do Aquaparku w Chojnicach ul. Huberta Wagnera 1. Na miejscu znajduje się mała gastronomia.
  Zoo Człuchów  z parkiem rozrywki Atrakcje dla całej rodziny
Możliwość kontaktu z dzikimi zwierzętami. Słynne zoo które przyczyniło się do ocalenia tygryów. Na miejscu również rodzinny park rozrywki oraz restauracja.  Teren kompleksu znajduje sie prz drodze krajowej E22 i E25 w Człuchowie.
Zabytki Pobliska okolica jest idealna dla lubiących poznawać i zwiedzać ciekawe miejsca z historią.
Teren tworzą liczne zabytki architektury świeckiej i sakralnej. Większość z nich to prawdziwe perły dziedzictwa kulturowego. Do takich z pewnością należą:
- Zamek człuchowski – zamek położony w Człuchowie, drugi po Malborku pod względem wielkości zamek Zakonu. Był najtrudniejszym do zdobycia obiektem na Pomorzu, siedzibą komtura i konwentu krzyżackiego. Rezydował w nim Ulrich von Jungingen i Konrad von Wallenrode.
- kościół w Runowie Krajeńskim z lat 1603-1609 r.,
- zespół klasztorno-kościelny w Zamartem z lat 1752-1772 r.
- kościół w Wałdowie z 1621 r.
-kościół w Kamieniu Krajeńskim (1581 r.),
-kościół w Więcborku (1772-1778 r.)
-kościół w Sypniewie (1781 r.).
-wyjątkowo cenny, zapisany w historii kościół w Orlu (1442-1452 r.)
- ruiny dworu obronnego z XV wieku w Orlu .W 1656 r. Szwedzi zniszczyli dwór, który zbudowany był na sztucznej wyspie i otoczony fosą.
fragment murów obronnych Kamienia Krajeńskiego . Miasto to było jedynym na obecnym obszarze Parku, niegdyś opasane było murowanymi kamiennymi fortyfikacjami.
pałac w Sypniewie z połowy XIX wieku,
efektowne ruiny eklektycznego pałacu w Runowie Krajeńskim z 1860 r., zawierającego w sobie także liczne elementy wcześniejszej XVI-wiecznej budowli.
Nie przejdziemy obojętnie także obok kamienno-ceglanego mostu kolejowego w pobliżu Obodowa, stanowi dziś jeden z najbardziej atrakcyjnych punktów widokowych na całym obszarze Parku.
Do zabytków Parku należą także pałace, dwory i zespoły folwarczne. Większość powstałą na przełomie XIX wieku, pozostały zachowane w różnym stanie, ale nadal są chętnie odwiedzane przez turystów oraz artystów szukających natchnienia.
Najbliższe miejscowości:
Sępólno Krajeńskie
(6 km)
Najbliższe miasteczko
W Sępólnie Krajeńskim znajdziemy rożnego rodzaju sklepy, supermarkety, restauracje, puby, dyskoteki i punkty usługowe jak apteki, banki itd. W samym centrum miasta znajduje się jezioro sępoleńskie, wraz z przygotowaną piaszczystą plażą miejską , dużym molo i zapleczem gastronomicznym. Na miejscu znajduje sie również wypożyczalnia sprzętu wodnego. Wokół jeziora ciągnie się przepiękny pieszo rowerowy szlak, prowadzi on przez najpiękniejsze okolice jeziora sępoleńskiego i lutowskiego.
W Sępólnie zlokalizowane jest muzeum PRL-u z ciekawymi eksponatami , oraz Centrum Sportu I rekreacji, gdzie znajduje się siłownia, korty tenisowe, i boiska .
Sępólno Krajeńskie jest jednym z trzech miast terenie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, w których przetrwały średniowieczne układy urbanistyczne wraz z XIX-wieczną zabudową, a także XVIII-wieczne kościoły.
 
Człuchów (25 km)
Przepiękne miasteczko z ponad 660-letnią historią.
Leży ono na pograniczu Kaszub i Krajny, w południowo-zachodniej części województwa pomorskiego. Głównym atutem Człuchowa to polodowcowe ukształtowanie terenu z charakterystycznymi jeziorami oraz malowniczymi wzgórzami morenowymi, gęsto porośniętymi lasami. Tak bogate i różnorodne środowisko przyrodnicze stanowi naturalny raj dla żeglarzy, wędkarzy, grzybiarzy czy też miłośników wypoczynku.
Miasto posiada ciekawą historię, której ślady w wielu miejscach widoczne są do dziś. Warto zobaczyć pozostałości pokrzyżackiego zamku - fosy, kamienne umocnienia podzamczy, mury obronne oraz 46-metrową wieżę. Interesujące są także: kościół pw. św. Jakuba Apostoła, rynek z kamienicami, poczta, ratusz, wille na ul. Batorego, dawna stacja dyliżansowni, dawny browar.
Warto wybrać sie także do człuchowskiego zoo z rodzinnym parkiem rozrywki, gdzie mozna spędzić ały dzień na zabawie połączonej z edukacją.
Człuchów posiada także bogatą ofertę imprez plenerowych, są to m. in. Pomorski Przegląd Piosenki Dziecięcej, Dni Człuchowa, Impresje Piwne, Międzynarodowy Festiwal Boogie, Pożegnanie Lata czy Mistrzostwa Motocrossowe.
 
Wiecbork (25 km)
Na terenie miasta

Na terenie miasta znajduje się kilka ośrodków wczasowych, położonych głównie nad samym jeziorem, w pobliżu niewielkiego, zalesionego wzniesienia. Na miejscu, możemy skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego. Zwiedzanie uroczych zakątków jeziora, to jedna z wielu atrakcji. W samym centrum możemy udać się do smażalni ryb, czy wstąpić do restauracji na pyszny, polski obiad. W okresie letnim, odbywają się dni Wiecborka, gdzie możesz posmakować lokalnych specjałów.
 
Chojnice (35 km)
Chojnice miasto, które mocno zapamiętało się w historii.
Położenie przy głównym szlaku łączącym Zakon z Brandenburgią sprawiło iż Chojnice rozwijały się bardzo szybko, bogacili się na handlu. Przez zaledwie 20 lat wzniesiono kościół farny oraz zakończono budowę fortyfikacji. Do dziś Chojnice odwiedzane są przez turystów ze względu na cenne zabytki ale również pod względem atrakcji rekreacyjnych jakie mogą ich tu spotkać np. Aquapark ul. Huberta Wagnera 1 , Eksperymentarium w Chojnicach Józefa Piłsudskiego 30b, 89-620 Chojnice, czy Chojnickie Centrum Kultury mieszczące się na ul. Swarożyca 1 itp.

Sprawdź jak dojechać

Facebook
Instagram